best offers Leviton VRS15-1LZ Vizia RF + 15A Scene Capable Switch, White/Ivory/Light Almond
on Saturday, April 6, 2013
Amazon: Customer Reviews: Leviton VRS15-1LZ Vizia RF + 15A 4 stars. "Vizia RF + relay switch" I have been using Intermatic (now Wayne Dalton) z-wave products for a few years now. They were OK but always felt cheap when
The Leviton Vizia VRS15-1LZ is a flexible option for your home lighting system. This scene capable switch fits in standard wallboxes, replacing regular switches or dimmers (where a neutral is present) to provide manual local and remote switching for a variety of lighting applications. It responds to commands from Leviton Vizia-RF Controllers or other Z-Wave compatible controllers and programmers. Lighting controlled by the VRS15 can react individually or as part of a scene. It utilizes existing 120VAC 60Hz house wiring for "no-new-wires" installation.
Leviton VRS15-1LZ Vizia RF + 15A Scene Capable Switch, White/Ivory/Light Almond
yutube/B001HT0PB2/facebok gogle bloger/31-4ORojTPL.jpgpicasaweb
==>> Details Price & Product <<==speedtest
Leviton VRS15-1LZ Vizia RF + 15A Features :
  • Manual and remote ON/OFF control of connected loads
  • LED Display options control the length of time they remain lit
  • Compatible with Decora Plus screwless wallplates and Decora wallplates
yutube/B001HT0PB2/facebok gogle Leviton VRS15-1LZ Vizia RF + 15A Scene Capable Switch, White/Ivory/Light Almondspeedtest